راهنمای خرید ابزار نقاشی
معرفی ابزار نقاشی و کاربرد آن ها

ابزار های نقاشی و به طور کلی لوازم تحریر، لوازمی هستند که توسط هنرمندان و نقاشان برای ایجاد آثار هنری و تجسم ایده ‌های خود در زمینه نقاشی استفاده می ‌شوند. مجموعه ابزار نقاشی شامل وسایل و لوازمی می شود که به نقاش امکان می‌ دهند تا با استفاده از رنگ، خطوط، نقاط و سایر عناصر هنری، اثری با ویژگی‌ های منحصر به فرد خلق کند.

ابزار نقاشی

جهت شروع نقاشی مخصوصا به صورت حرفه ای، تهیه ابزار نقاشی با کیفیت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. ابزار نقاشی شامل مجموعه ای از قلم‌ ها، رنگ ‌ها، برس ‌ها، مداد ها، اسپری، خودکار رنگی، پالت و سایر وسایل مرتبط می‌ شود. علاوه بر ابزار های فوق، از ابزار های دیگری مانند تراش مداد، پاک‌ کن، خودکار های رنگی و غیره نیز برای تکمیل و کامل کردن نقاشی‌ ها استفاده می ‌شوند.

وسایل مورد نیاز نقاشی با مداد رنگی

انتخاب صحیح و استفاده ماهرانه از ابزار نقاشی، باعث خلق آثار خلاقانه و منحصر به فرد در حوزه نقاشی می شود. همچنین، تسلط جهت استفاده از این ابزار ها نیازمند تمرین و تجربه است که با گذر زمان بهبود پیدا می ‌کند.

وسایل مورد نیاز نقاشی با مداد رنگی

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به نقاشی علاقه دارید، لوازم مورد نیاز برای شروع نقاشی را باید تهیه کنید. وسایل مورد نیاز نقاشی با مداد رنگی به شرح زیر می باشند:

1. مداد رنگی:

مداد رنگی یک ابزار نقاشی بسیار مهم می باشد. بنابراین کیفیت آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. مداد رنگی ‌ها با تنوع رنگ‌ ها و برند های مختلفی در بازار موجود هستند.

2. قلم مو:

برخی از افراد تصور می کنند، جهت نقاشی با مداد رنگی، نیازی به قلم مو ندارند. در صورتی که برخی از نقاشان جهت انجام جزئیات در نقاشی با مداد رنگی، از قلم مو هم استفاده می کنند.

3. تراش و پاک کن:

دو ابزار نقاشی بسیار حیاتی در حوزه نقاشی با مداد رنگی، تراش و پاک کن می باشند. برای تیز کردن نوک مداد رنگی، نیاز به تراش ‌های مخصوص دارید. با استفاده از تراش، می ‌توانید نوک مداد را تیز کنید. همچنین جهت پاک کردن و اصلاح کردن خطوط اضافی، بهتر است از پاک کن های با کیفیت استفاده کنید.

5. کاغذ یا مقوا:

برای نقاشی با مداد رنگی، نیاز به سطحی صاف مانند کاغذ یا مقوا دارید.

6. محو‌ کن:

محو‌کن یک ابزار نقاشی بسیار مناسب است که در هنگام نقاشی با مداد رنگی جهت حذف یا محو کردن رنگ مداد روی کاغذ از آن ها استفاده می کنند.

7. کاتر:

برای تراشیدن نوک مداد رنگی یا ایجاد لبه‌ های دقیق در نقاشی، از کاتر استفاده می ‌شود.

8. کاغذ کالک:

کاغذ کالک و کاغذ پوستی دو نوع کاغذ هستند که هنرآموزان مبتدی برای نقاشی بر روی مقوا از آن‌ ها استفاده می‌ کنند. شما می ‌توانید طرح مورد نظرتان را روی کاغذ کالک کپی کنید و سپس با مداد رنگی بر روی مقوا شروع به نقاشی کنید. با استفاده از وسایل مورد نیاز نقاشی با مداد رنگی، شما می ‌توانید نقاشی‌ های زیبا و خلاقانه ای با مداد رنگی ایجاد کنید.

ابزار های نقاشی

وسایل مورد نیاز طراحی سیاه قلم عبارتند از:

  1. قلم مو: یکی از مهمترین وسایل مورد نیاز طراحی سیاه قلم، قلم مو می باشد. از قلمو ها با سایز های مختلف برای ایجاد خطوط و سایه ‌های مختلف استفاده می کنند.
  2. مداد مشکی: مداد مشکی یک ابزار نقاشی بسیار مهم و اصلی در حوزه طراحی سیاه قلم می باشد.
  3. مداد کنته: مداد کنته برای ایجاد خطوط و سایه‌ های دقیق تر در طراحی سیاه قلم استفاده می ‌شود.
  4. زغال یا پودر زغال: زغال یا پودر زغال برای ایجاد سایه‌ ها و تیرگی ‌ها در طراحی سیاه قلم استفاده می ‌شود.
  5. محو کن: محو کن یک ابزار نقاشی بسیار مهم و ضروری در طراحی سیاه قلم می باشد. محو کن برای محو کردن خطوط و ایجاد انتقال رنگ در طراحی سیاه قلم استفاده می‌شود.
  6. پاک کن: پاک کن برای حذف خطوط و جزئیات اضافی در طراحی سیاه قلم مورد استفاده قرار می ‌گیرد.
  7. کاغذ پوستی: کاغذ پوستی به عنوان پایه طراحی سیاه قلم استفاده می ‌شود. این نوع کاغذ با سطحی خاص برای جذب و پخش بهتر مواد نقاشی سیاه قلم طراحی شده است.
  8. مقوای طراحی: مقوای طراحی برای ایجاد سطوح تاریک و روشن در طراحی سیاه قلم استفاده می ‌شود. این مقوا ها در انواع و سایز های مختلف قابل تهیه هستند.

ابزار های نقاشی

همچنین، برای طراحی سیاه قلم ممکن است از وسایل دیگری استفاده شود، اما وسایل مورد نیاز طراحی سیاه قلم که ذکر شد، معمولا اساسی ‌ترین وسایل مورد نیاز در طراحی سیاه قلم می باشند.

وسایل مورد نیاز برای کلاس نقاشی کودکان عبارتند از:

1. مداد رنگی:

یکی از مهمترین وسایل مورد نیاز برای کلاس نقاشی کودکان، مداد رنگی می باشد. مداد های رنگی بهترین ابزار نقاشی جهت شروع نقاشی کودکان هستند. مداد رنگی ها به راحتی در دست کودکان قرار می گیرند و با تنوع رنگ‌ های مختلف، کودکان را ترغیب به ایجاد خلاقیت می ‌کنند.

3. مداد شمعی و پاستل:

مداد شمعی یا پاستل برای کودکانی که علاقه ای به مداد های رنگی ندارند یا به دنبال تجربه ای متفاوت هستند، بسیار جذاب می باشد. این ابزار نقاشی به سادگی در دست قرار گرفته و بر روی کاغذ بدون نیاز به فشار زیاد رنگ‌ های زیبایی ایجاد می ‌کند.

4. گواش:

گواش‌ ها با قلمو و برس ‌های بزرگ برای کودکانی که علاقه ‌مند به نقاشی با سطوح بزرگ و ترکیب رنگ ‌ها هستند، بسیار مناسب هستند.

5. ماژیک:

ماژیک ‌ها با نوک پهن و رنگ ‌های جذاب برای کودکان بسیار مهیج هستند. کودکان توسط این ابزار نقاشی می ‌توانند بر روی کاغذ یا سایر سطوح شروع به نقاشی کنند.

6. آبرنگ:

یکی از وسایل مورد نیاز برای کلاس نقاشی کودکان آبرنگ می باشد. این ابزار نقاشی به دلیل ویژگی‌ های خاصی که دارد، جذابیت زیادی برای کودکان دارد. برای استفاده از آبرنگ، نیاز به آب، قلمو و کاغذ یا مقوا می باشد. آبرنگ برای گروه سنی 4 سال به بالا مناسب است.

7. کاغذ نقاشی:

کاغذ نقاشی با کیفیت مناسب برای کودکان بسیار مهم است. باید کاغذی با ضخامت مناسب برای رنگ آمیزی آن ها تهیه کنید.

فروشگاه اینترنتی هیس

فروشگاه هیس یکی از معروف ‌ترین فروشگاه‌ های لوازم تحریر و نقاشی در ایران است. انواع لوازم تحریر های متنوع را می ‌توانید از فروشگاه هیس تهیه کرده و ابزار های نقاشی مورد نیاز خود را با کیفیت و قیمت مناسب خرید کنید.