مهمترین لوازم مورد نیاز کاردستی
مهمترین لوازم مورد نیاز کاردستی

برای بالا بردن سطح خلاقیت کودک بهترین و مناسب ترین روش ساختن کاردستی است. در صورتی که کودک شما هم به فعالیت های هنری علاقه مند است، بهتر است وسایل  و مواد لازم ساخت کاردستی را برای کودک تهیه کنید. کودکان به خصوص در سنین پایین با کمک بازی کردن آموزش می بینند به همین دلیل است که کاردستی برای کودکان اهمیت دارد. برای شروع به ساخت کاردستی به یک سری وسایل و ضروریات نیاز داریم که در ادامه بیشتر مورد بررسی قرار می دهیم.

10 وسیله مهم برای شروع کاردستی

کودکان برای رشد کردن نیاز به آموزش دارند؛ بهترین روش آموزش برای کودکان بازی است و بهترین بازی ساختن کاردستی های جذاب است. بگذارید کودک شما خلاقیت خود را با کاردستی نشان دهد و حتما او را حمایت کنید و تشویق در روند آموزش فراموش نشود. در ادامه 10 مورد از مهم ترین وسایلی که کودک برای شروع کاردستی نیاز دارد را بیشتر مورد بررسی قرار می دهیم.

10 وسیله مهم برای شروع کاردستی

چسب

اولین وسیله ای که برای کاردستی کودکان نیاز خواهید داشت خرید چسب است. چسب ها انواع متنوعی دارند که باید با توجه به نیاز کودک انواع چسب را خریداری نمایید. اما بهتر است در همان ابتدا چسب ماتیکی، چسب نواری، چسب واشی و … را خریداری نمایید که کودک یک شروع راحت و جذاب را داشته باشد. چسب فانتزی و کیوت بهترین و مناسب ترین گزینه برای شماست.

ماژیک

از دیگر وسایل کاردستی مورد نیاز کودکان می توان به ماژیک اشاره داشت. ماژیک ها مدل های متنوعی دارند و رنگ بندی های بسیار زیبایی دارند. در هنگام خرید ماژیک حتما نظر کودک را بپرسید و با توجه به سلیقه کودک رنگ انتخاب کنید. ماژیک ها هم انواع متنوعی دارند از جمله ماژیک دوسر (یک طرف نوک تیز و یک طرف نوک پهن)، ماژیک هایلایت، ماژیک رنگ آمیزی و … که می توانید با توجه به نیازتان مناسب ترین گزینه را خریداری نمایید.

چسب و ماژیک

قیچی

از دیگر ابزارهای مهم ساختن کاردستی، قیچی است. برای برش هر چیزی به قیچی نیاز خواهید داشت. قیچی های مخصوص کودک با سایر قیچی ها متفاوت است و این قیچی ها دارای حفاظ هستند که از آسیب رسیدن به کودک جلوگیری کنند. دندانه های قیچی نیز متفاوت می باشد؛ دندانه های صاف و دالبری که پیشنهاد می کنم حتما هر دو مدل را در لیست خرید خود قرار دهید. زیرا در هنگام شروع کار به کاردستی به هر دو مدل نیاز خواهید داشت.

کاتر

در صورتی که بخواهید مقوا و کاغذ را برش بزنید و نخواهید از قیچی استفاده کنید بهترین گزینه جایگزین کاتر است. کاترهای مخصوص کودک را خریداری کنید که دارای ضامن محافظ باشد تا از آسیب وارد شدن به دست کودک جلوگیری شود.

خط کش

از دیگر وسایل کاردستی می توان به وسایل اندازه گیری مانند خط کش نیز اشاره داشت. برای اینکه یک کاردستی تمیز و مرتب داشته باشید پس باید از وسایل اندازه گیری مثل خط کش، نقاله و گونیا استفاده نمایید. خط کش ها در سایزهای متنوعی موجود هستند، خط کش ها از 10 سانتی متر با 50 سانتی متر موجود می باشند. با توجه سن و نیاز کودک خط کش مناسب او را خریداری نمایید.

مداد و پاک کن

از دیگر وسایل مورد نیاز برای کاردستی و آموزش در کودکان می توان به مداد و پاک کن اشاره داشت. برای اینکه بتوان خطوط برش و یا تاخوردگی را مشخص کنید پس از اندازه گیری با خط کش باید با مداد اندازه گیری کنید. قطعا هر کجا مداد باشد نیاز به پاک کن هم خواهیم داشت در واقع این دو ابزار، ابزارهای جانشدنی کاردستی هستند.

مداد رنگی

مداد رنگی ها در ساختن کاردستی جذاب بسیار تاثیر گذار خواهد بود. بنابراین برای شروع کاردستی حتما مداد رنگی خریداری نمایید. حداقل رنگ های موجود باید 12 رنگ باشد تا کودک بتواند یک کاردستی با رنگ های شاد و جذاب طراحی کند. بهتر است از مداد رنگی هایی استفاده کنید که پر رنگ و نرم باشد که ست کودک خسته نشود.

کاغذ رنگی و مقوا

از دیگر لوازم مورد نیاز برای کاردستی که بسیار ضروری است می توان به کاغذ رنگی و مقواهای رنگی اشاره داشت. در واقع با استفاده از کاغذ و مقواست که کودک می تواند کاردستی بسازد و خلاقیت خود را نشان دهد. بنابراین اگر می خواهید یک کودک خلاق داشته باشید و استعدادهای کودک را رشد دهید بنابراین باید از کاغذ رنگی و مقوایی هم استفاده کنید.

کاغذ رنگی و مقوا

وسایل فانتزی

برای تزئین کاردستی به وسایلی مثل، کناف، پولک، مهره و … نیاز خواهید داشت. این موارد را به طور کلی در دسته وسایل فانتزی قرار می دهیم. در هنگام خرید وسایل کاردستی حتما وسایل فانتزی را در لیست ود قرار دهید.

مداد شمعی

علاوه بر مداد رنگی به مداد شمعی هم نیاز خواهید داشت. مداد شمعی ها که رنگ های کیوت و جذابی دارند برای زیباتر کردن کاردستی مناسب و مقرون به صرفه هستند. برای اینکه بتوانید لوازم مورد نیاز کاردستی خود را کامل و مرتب د اشته باشید مداد شمعی را هم به لیست وسایل خود اضافه کنید.