پرایمر چیست و انواع پرایمر کدامند؟
پرایمر چیست و نحوه استفاده از پرایمر چگونه است؟

پرایمر چیست و انواع پرایمر صورت کدامند؟ در چه زمانی از آرایش باید مورد استفاده قرار گیرد؟ قیمت بهترین مارک پرایمر صورت چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد؟ عوارض پرایمر چه زمانی ما را تهدید می‌کند؟ طرز استفاده از پرایمر بی رنگ به چه صورت است؟ خواص پرایمر برای پوست شامل چه مواردی می‌باشد؟ و به طور کلی طریقه استفاده از پرایمر به چه صورت است و همه این موارد را با هم مورد بررسی قرار می‌دهیم. اگر شما هم قصد خرید و یا استفاده از این مدل لوازم آرایشی را دارید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

پرایمر چیست و انواع آن کدامند؟

قبل از اینکه استفاده از پرایمر را شروع کنید باید انواع مدل‌های آن را به خوبی بشناسید تا بتوانید مناسب ترین گزینه را برای خود انتخاب و خریداری نمایید. پرایمر یا زیرساز آرایش یکی از مواد آرایشی بیس و پایه پرکاربرد است که انواع متفاوتی دارد. پرایمر را معمولا بعد از مرطوب کننده و قبل از کرم پودر بر روی پوست استفاده می‌کنند تا منافذ باز پوست را ببندند. ضمن اینکه این ماده آرایشی کمک می‌کند مواد آرایش زمان بیشتری بر روی پوست باقی بماند و چربی پوست باعث خراب شدن شدن آرایش نشود. به طور کلی می‌توان گفت پرایمر برای پوشش دهی و صاف کردن صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه شما را با انواع مختلف پرایمر بیشتر آشنا می‌کنیم.

پیشنهاد نویسنده: خرید عمده لوازم تحریر از عمده فروشی هیس بزرگ ترین وارد کننده محصولات فانتزی از کشور چین!

پرایمر چیست و انواع پرایمر کدامند؟

محصول مناسب پوست چرب

برای هر نوع پوست باید از یک پرایمر خاص استفاده کنید. به عنوان مثال برای پوست چرب باید از پرایمر مات استفاده کنید تا پوست شما چرب و یا براق نشود. بنابراین در نظر داشته باشید که در صورتی که پوست چرب دارید از پرایمر مات استفاده کنید.

محصول مناسب پوست خشک

اما در صورتی که پوست خشک دارید بهتر است از پرایمرهای روغنی که از روغن طبیعی ساخته شده استفاده نمایید. این مدل پرایمر مانع خشک شدن پوست شما می‌شود.

پرایمر مخصوص پلک

برای زمانی که می‌خواهید آرایش چشم شما ماندگاری بیشتری داشته باشد باید از پرایمر مخصوص پلک استفاده کنید. این پرایمر مانع از پخش شدن لوازم آرایشی اطراف چشم شما می‌شود.

پرایمر مناسب لب

پرایمر لب نیز مانند سایر پرایمرها برای پوشش دهی و یکدست کردن لب مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین ماندگاری رژلب را بالا می‌برند. بنابراین در صورتی که می‌خواهید رژلب یکدست و با ماندگاری بالا داشته باشید باید از پرایمر لب استفاده کنید.

پرایمر مناسب مژه

همه بانوان عاشق مژه‌های تک تک و بلند هستند برای داشتن چنین مژه‌های جذابی باید از پرایمر مژه استفاده نمایید. این پرایمرها با استفاده از شوینده‌های مناسب از روی مژه‌ها پاک می‌شوند.

پرایمر ژله ای

اگر می‌خواهید پوستی نرم و لطیف داشته باشید پس باید از پرایمرهای ژله ای استفاده کنید. این پرایمر که پوست شما را مثل پوست بچه‌ها می‌کند برای پوست‌های معمولی مناسب می‌باشد. پرایمر ژله ای منافذ باز پوست را می‌بندد و ماندگاری آرایش را به شدت بالا می‌شود.

پرایمر رنگی

پرایمرهای رنگی که برای زاویه سازی صورت بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. که در ادامه به طور مختصر برای شما شرح می‌دهیم.

  • برای پوشاندن جای جوش، سوختگی و … بهتر است از پرایمر سبز رنگ استفاده نمایید.
  • در صورتی که پوستی زرد رنگ و بی روح دارید بهترین گزینه برای شما خرید و استفاده از پرایمر بنفش رنگ می‌باشد.
  • اگر می‌خواهید یک پوست شاداب و البته روشن را به خود هدیه دهید پس باید از پرایمر رنگی صورتی استفاده نمایید.
  • اگر پوست سبزه ای دارید و می‌خواهید پوست تان روشن تر شود و جوش‌های سر سیاه را با آن بپوشانید بهترین گزینه استفاده از پرایمرهای زرد رنگ می‌باشد.

طرز استفاده از پرایمر ژله ای به چه صورت است؟

قبل از هر چیز پوست صورت خود را با استفاده از ژل شستشو یا فوم به خوبی بشویید. بعد بگذارید به صورت طبیعی پوست تان خشک شود، سپس به پوست خود مرطوب کننده بزنید و خوب ماساژ دهید. در نظر داشته باشید اگر پوست چرب دارید از مرطوب کننده به مقدار کم استفاده کنید. بعد از آن به مقدار یک نخود از پرایمر مناسب خود را بر روی پوست تان بزنید و با نوک انگشت بر روی پوست بمالید. بعد از این کار به مدت 3 تا 5 دقیقه اجازه دهید جذب پوست تان شود.

نکته مهم: به هیچ عنوان پرایمر را قبل از کرم پودر یا هر مواد آرایشی دیگری استفاده نکنید. در واقع پرایمر باید اولین مواد آرایشی باشد که بر روی پوست تان می‌نشیند. همچنین در هنگام استفاده از پرایمر به هیچ عنوان از کرم پودرهای سنگین استفاده نکنید.

روش استفاده از پرایمر و کانسیلر در کنار یکدیگر

اگر می‌خواهید یک آرایش خوب و زیبا و البته ماندگار داشته باشید باید روش صحیح آرایش کردن را بلد باشید. از جمله لوازم آرایشی پر مصرف می‌توان به پرایمر و کانسیلر اشاره داشت. در ادامه نکات مهمی ک در استفاده از کانسیلر باید به آن توجه داشته باشید اشاره کرده ایم:

  • در صورتی که نقاطی از پوست صورت شما دارای قرمزی و آفتاب سوختگی می‌باشد به صورت جداگانه بپوشانید؛ سپس یک پوشش کلی بر روی پوست تان بزنید تا یک پوست یک دست داشته باشید.
  • اگر می‌خواهید یک آرایش با دوام داشته باشید ابتدا پرایمر سپس کرم پودر و در نهایت کانسیلر استفاده نمایید.
  • برای استفاده از پرایمر و کانسیلر نیازی نیست که حتما آرایش داشته باشید، شما می‌توانید برای داشتن پوستی نرم و لطیف و پوشاندن نواقص از پرایمر و کانسیلر استفاده نمایید.
  • دقت داشته باشید برای آرایش‌های طولانی از پرایمر و کانسیلر مناسب پوست خود استفاده نمایید. برای این کار به رنگ پوست و جنس پوست تان دقت کنید.
  • توجه داشته باشید بعد استفاده از چنین مواد آرایشی در کنار هم منافذ پوست شما بسته می‌شود. بنابراین بعد از بازگشت به خانه حتما صورت خود را به خوبی بشویید تا آری از هر مواد آرایشی شود.

آخرین سخن

در نظر داشته باشید که هر یک از محصولات آرایشی برای پوست خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین برای هر یک از قسمت‌های مختلف بدن باید از پرایمر مخصوص استفاده شود. اگر شما هم تجربه استفاده از این محصول را دارید خوشحال می‌شویم با ما و سایر کاربران در میان گذارید.

اشتراک گذاری