10 تفاوت مهم و ویژگی های کرم شب و روز
10 تفاوت مهم و ویژگی های کرم شب و روز

وقتی صحبت از روتین های مراقبت از پوست میشود، خیلی از مردم معمولاً بدون توجه به ساعت روز از همان روال قبل پیروی می کنند. اما توصیه ما این است که حتما از کرم روز و کرم شب مناسب به نیازهای پوست خود استفاده کنید. نیازهای پوست شما از روز تا شب متفاوت است چون در طول روز، پوست شما نیاز به محافظت دارد در حالی که در شب نیاز به بازسازی خود دارد. در طول روز، پوست شما به محافظت در برابر عناصری مانند گرد و غبار، کثیفی، آلودگی و آسیب های خورشید نیاز دارد. بنابراین، بهتر است از کرم هایی استفاده کنید که از اشعه مضر UV خورشید محافظت می کند و دارای ترکیبات غنی از آنتی اکسیدان است که می تواند رادیکال های آزاد را که باعث آسیب پوست می شوند خنثی کند.


جهت بازدید از انواع لوازم آرایشی فروشگاه اینترنتی هیس کلیک کنید.


در شب، پوست شما کار ترمیم و بازسازی خود را بر عهده می گیرد و بیشتر پذیرای محصولات مراقبت از پوست خواهد بود. از این رو کرم های شب عمیقاً در پوست شما نفوذ می کند، آن را مرطوب می کند و از علائم پیری مانند خطوط ریز، چین و چروک و از دست دادن خاصیت ارتجاعی پوست جلوگیری می کند و جانی را به پوست شما برمیگرداند. با توجه به اینکه هر پوست متناسب با جنس خود نیاز به یکسری راه حل ها دارد به همین دلیل است که رژیم مراقبت از پوست شما باید هر دو کرم صورت را داشته باشد: کرم روز و کرم شب برای محافظت، ترمیم و بازسازی پوست شما به اندازه کافی کاربرد خواهد داشت. در ادامه این مقاله با فروشگاه هیس همراه باشید.

کرم های روز چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

در حالی که اکثر مردم از مرطوب کننده و محافظت در برابر آفتاب و زیر سازی برای استفاده از لوازم آرایشی به عنوان بخشی از روتین مراقبت از پوست خود استفاده می کنند، شما می توانید این فواید و بسیاری دیگر را در یک محصول مراقبت از صورت که یک کرم روز خوب است، دریافت کنید. در طول روز، پوست شما در معرض تعدادی از عناصر مانند آلودگی، گرد و غبار و اشعه های مضر UV خورشید قرار می گیرد. پوست شما نیاز به محافظت در برابر این عناصر دارد زیرا می توانند رادیکال های آزاد ایجاد کنند که باعث جلوگیری از علائم پیری مانند خطوط ریز، چین و چروک و از دست دادن خاصیت ارتجاعی پوست می شود.

blog85

اشعه ماوراء بنفش خورشید می تواند به عمق پوست شما نفوذ کند و به فیبرهای کلاژن آسیب برساند این اتفاق می تواند منجر به ایجاد چین و چروک، لکه روی پوست پوست و تغییر در بافت پوست شود. کرم روز دارای موادی است که نه تنها از پوست شما در برابر اثرات مضر آفتاب محافظت می کند، بلکه دارای ترکیباتی با خواص آنتی اکسیدانی است که رادیکال های آزاد را خنثی کرده و از پوست در برابر آسیب های خورشید محافظت می کند. یکی از این موارد میتواند استفاده از ژل آبرسان آلوئه ورا ساندیسی باشد به دلیل اینکه یک آبرسان فوق العاده + ضد آفتاب هست.

ویژگی های استفاده از کرم و سروم های روز:

 1. محافظت از پوست در برابر اشعه UVA
 2. برطرف کردن خطوط ریز و چین و چروک
 3. دفاع از عناصر آلوده هوا
 4. ترمیم و جوان سازی پوست
 5. محافظت آنتی اکسیدانی برای پوست های تحت استرس و آسیب دیده.

کرم های شب چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

شب هنگام که به خواب می روید، سلول های پوست شما کار ترمیم و بازسازی را بر عهده می گیرند و بیشتر پذیرای مواد مرطوب کننده هستند. استفاده از کرم شب طبیعی قبل از رفتن به رختخواب می تواند به تامین رطوبت پوست شما کمک کند و با آسیب های ناشی از قرار گرفتن در معرض آلودگی، گرد و غبار و اشعه ماوراء بنفش خورشید در طول روز مقابله کند. یک سروم شب با ترکیبات غنی از آنتی اکسیدان ها به ترمیم و بازیابی پوست شما کمک می کند، رنگ پوست را یکنواخت می کند، پوست را جوان می کند و علائم اولیه پیری مانند خطوط ریز و چین و چروک را کاهش می دهد.

به طور معمول، کرم‌های ضد پیری به عنوان کرم شب استفاده می‌شوند، زیرا معمولاً با رتینول ساخته می‌شوند. ماده‌ای قدرتمند که برای کاهش خطوط و چین و چروک، بازگرداندن استحکام پوست و بهبود بافت پوست شناخته شده است. با این حال، استفاده از رتینول در طول روز توصیه نمی شود، زیرا پوست را به نور UV حساس می کند و ممکن است باعث قرمزی، پوسته پوسته شدن و حساسیت شود. باکوچیول، جایگزین طبیعی رتینول، ایمن ترین و موثرترین ماده ای است که باید در کرم شب و همچنین کرم روز جستجو کرد، زیرا باکوچیول به اشعه ماورا بنفش حساس نیست. شرکت بیو آکوا بهترین سرم شب سرم هیالورونیک اسید بیو آکوا مملو از موادی را توصیه می کند که پوست را با رطوبت رسانی عمیق و فرمولی غلیظ برای جلوگیری از پیری و.. پوست استفاده میشود

آیا می توان از کرم شب در طول روز استفاده کرد یا بالعکس؟

در طول روز نباید از کرم شب استفاده کنید یا بالعکس. استفاده از کرم شب در طول روز و کرم روز در شب ممکن است آسیب زیادی به پوست وارد نکند، اما با فرمولاسیون خاص خود برای پوست مفید نخواهد بود. کرم روز و شب هنگام استفاده در زمان‌های غیر توصیه‌شده عملکرد اصلی خود را انجام نمی‌دهد، به همین دلیل بی‌فایده است.

استفاده از کرم شب در روز می‌تواند پوست را در برابر آفتاب و آسیب‌های محیطی آسیب‌پذیر کند، زیرا هیچ ماده محافظی در آن وجود ندارد. همچنین، با ظاهری چرب در طول روز احساس سنگینی به شما می دهد که معمولاً برای احساس تازگی در طول روز نامطلوب است. کرم شب برای آرایش مناسب نیست چون به خوبی روی پوست نمیچسبد. هنگامی که یک کرم روز در شب استفاده می شود، نمی تواند مواد مغذی، آبرسانی و اثرات ضد پیری مورد نیاز پوست را در مرحله ترمیم، یعنی شب، فراهم کند. گاهی اوقات ممکن است پوست به دلیل معکوس شدن مواد تشکیل دهنده گیج شود که می تواند فرآیندهای طبیعی پوست را مختل کند. بنابراین درک فواید کرم روز و کرم شب و تفاوت آنها مهم هست.

blog86

فواید کرم روز چیست؟

کرم روز با محافظت در برابر آسیب به پوست کمک می کند و از عواملی که باعث پیری پوست می شوند جلوگیری می کند. بهترین فواید کرم روز میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هیدراتاسیون طولانی مدت روی پوست
 • محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید
 • آنتی اکسیدان ها با رادیکال های آزاد مبارزه می کنند.
 • بهترین پایه برای آرایش را تشکیل می دهد.
 • بدون آرایش ظاهری شبنم دار می بخشد.
 • با خشکی پوست مبارزه می کند.
 • سپر در برابر آلودگی محیط زیست
 • پوست را صاف و شاداب نگه می دارد.
 • از پیری پوست جلوگیری می کند.

فواید کرم شب چیست؟

کرم شب در ترمیم و جوانسازی پوست میتواند بسیار مفید باشد زیرا:

 • رطوبت رسانی عمیق را فراهم می کند.
 • مواد مغذی ضروری پوست را تامین می کند.
 • با علائم پیری مانند چین و چروک، خطوط ظریف و لکه های تیره مبارزه می کند.
 • تولید کلاژن را افزایش می دهد.
 • گردش خون را تقویت می کند.
 • به طور یکنواخت بافت پوست را رنگ می کند.
 • خارش، سوزش و التهاب را تسکین می دهد.
 • خاصیت ارتجاعی پوست را بازیابی می کند.
 • نوسازی و بازسازی سلولی را ترویج می کند.

مقایسه کرم روز در مقابل کرم شب:

برای آگاهی بیشتر در مورد تفاوت کرم روز و کرم شب با یکدیگر جدول زیر رو با هم میخوانیم، چرا باید هر دو را در روتین مراقبت از پوست خود بگنجانید:

کرم روز کرم شب
فرمول سبک وزن سنگین وزن
نقش محفاظت از آسیب ترمیم و تعمیر آسیب های روزانه
کیفیت ها غیر روغنی،نچسب احساس چسبندگی میکنید و چرب به نظر میرسد
استفاده قابل استفاده در زیر آرایش به عنوان پرایمر برای زیر آرایش مناسب نیست
SPF دارای SPF جهت مقابله با اشعه UV خورشید معمولا بدونه SPF هستند
احساس چربی نمیکنید میکنید
فواید هیدراتاسیون طولانی مدت مرطوب و ترمیم کننده پوست
جلوه از علائم پیری جلوگیری میکند علائم پیری را به عقب بر میگرداند

چرا باید از هر دو کرم استفاده کنیم؟

پوست در دمای معین، شرایط آب و هوایی و ساعات فعال و غیرفعال به هیدراتاسیون، رطوبت رسانی و تغذیه کامل نیاز دارد. کرم های روز و شب در ارائه مواد عالی در زمان مناسب سود می برند. تامین تمام مواد مغذی مورد نیاز پوست در یک زمان معین از روز بین صبح تا بعد از ظهر و بالعکس به حفظ پوستی سالم، بدون لک و درخشان کمک می کند. از کرم روز و کرم شب استفاده کنید تا پوست خود را با ویتامین ها و آنتی اکسیدان های ضروری تغذیه کنید. هم کرم روز و هم کرم شب باید روزانه استفاده شوند. انتخاب یک محصول مراقبت از پوست کاملاً طبیعی برای جلوگیری از آسیب ناشی از مواد شیمیایی مضر بسیار مهم است.

چگونه از کرم روز و شب به طور موثر استفاده کنیم؟

گنجاندن استفاده از کرم روز و کرم شب در روتین مراقبت از پوست روزانه آسان است. برای استفاده مؤثر از آنها، از این روال پیروی کنید تا از هر دو کرم روز و شب بیشترین بهره را ببرید:

مرحله 1: پاکسازی

قبل از استفاده از محصولات مراقبت از صورت، صورت خود را تمیز کنید. استفاده از شستشوی صورت کاملاً طبیعی برای استفاده روزانه بهترین گزینه است.

مرحله 2: سرم صورت

اگر مشکلات پوستی مانند آکنه، چین و چروک، رنگدانه ها و تیرگی دارید، از سرم صورت کاملا طبیعی برای درمان آنها استفاده کنید.

مرحله 3: کرم روز در طول روز و کرم شب در هنگام شب

کرم روز را در ساعات آفتابی و زمانی که پوست شما در معرض آب و هوای سخت و آلودگی قرار دارد استفاده کنید. قبل از خواب از کرم شب استفاده کنید. به یاد داشته باشید که تمام آرایش را پاک کنید، صورت خود را تمیز کنید و تنها پس از آن از کرم شب استفاده کنید تا نتایج عالی داشته باشید. کرم روز و کرم شب را با حرکات دورانی رو به بالا ماساژ دهید. اگر از محصولات درمانی دیگری مانند کرم های زیر چشم برای سیاهی و پف چشم استفاده می کنید، آن را بعد از سرم و قبل از کرم های روز و شب استفاده کنید.

بخشی از مجموعه محصولات مراقبت از پوست طبیعی و بدون سموم، کرم روز طبیعی کنترل سن و کرم شب کنترل سن طبیعی از نظر پوست تست شده و برای انواع پوست از جمله پوست های حساس مناسب است. این محصولات دارای تاییدیه استرالیا فاقد سموم و تاییدیه PETA بدون ظلم هستند، بنابراین شما چیزی جز بهترین ها برای پوست خود دریافت نمی کنید.