5 ویژگی مهم در خرید کوله پشتی
5 ویژگی کوله پشتی مناسب را بشناسید

استفاده از کوله پشتی در همه سنین و برای همه افراد لازم می باشد. اما باید با توجه به نیاز خود و کاربری که قرار است کوله پشتی برای شما داشته باشد انتخاب و خرید کنید. ما اینجاییم که شما را در انتخاب کوله پشتی راهنمایی کنیم تا بتوانید از بین بهترین ها، بهترین کوله پشتی خود را انتخاب کنید. به عنوان مثال کوله پشتی مناسب کودک دانش آموز با کوله پشتی دانشجویی با یکدیگر متفاوت می باشند. در ادامه 5 ویژگی کوله پشتی مناسب را که باید بشناسید به شما می گوییم.

کدام کوله پشتی برای شما مناسب است؟

همانطور که گفته شد کوله پشتی باید متناسب با سن، جنس و کاربری که دارد انتخاب شود. برای اینکه بتوانید یک کوله پشتی متناسب اندام خود خریداری کنید که در هنگام استفاده و حمل آن دچار مشکل نشوید این موارد را در نظر داشته باشید؛ قبل از هر چیز دو اندازه از پشت کمر خود یا کودکتان باید بگیرید؛ با این کار حداکثر ارتفاع و عرض کوله پشتی را می توانید مشخص کنید. از کوله پشتی های بزرگ تر یا کوچک تر از کمرتان استفاده نکنید؛ زیرا آسیب ها جبران ناپذیری از خود بجای می گذارید. همچنین به یاد داشته باشید که بندهای کوله پشتی را به گونه ای تنظیم کنید که به خوبی بر روی بدن شما قرار بگیرد. در نظر داشته باشید کوله پشتی باید به گونه ای باشد که از مقابل قابل دیدن نباشد.

کدام کوله پشتی برای شما مناسب است؟

کوله پشتی وسیله ای برای حمل آسان تر وسایل می باشد بنابراین استفاده راحت از آن نیز اهمیت دارد. باید کوله پشتی را انتخاب کنید که فرم بدن شما را بهم نریزد و کار حمل وسایل را برای شما راحت تر کند. در ادامه به برخی از مهم ترین ویژگی های کوله پشتی که باید در هنگام خرید به آن توجه داشته باشید اشاره می کنیم تا یک خرید ایده آل را تجربه کنید.

5 مشخصه کوله پشتی مناسب که باید بدانید

امروزه کوله پشتی ها و کیف ها بسیار متنوع شده اند و شما می توانید با توجه به نوع نیازتان از میان گزینه های متنوع مناسب ترین را برای خود انتخاب کنید. اما در هنگام خرید این 5 مورد را حتما مد نظر داشته باشید:

دارای نظم دهنده

توجه داشته باشید کوله پشتی که انتخاب می کنید فضای کافی برای نگهداری لوازم مختلف را داشته باشد. کوله پشتی ‌ها فوق ‌العاده راحت هستند زیرا به شما این امکان را می ‌دهند که به راحتی به وسایل خود دسترسی داشته باشید. با یک نگاه می توانید آنچه داخل آن است را ببینید و وسیله مورد نظر خود را پیدا کنید. اما مهم است که کوله پشتی شما از فضای کافی برای جا دادن وسایل بهره مند باشد. شما در هنگام استفاده از کوله پشتی به راحتی می توانید از هر دو دست خود استفاده کنید و نیازی نیست با یک دست کیف را حمل کنید.

سبک و کم وزن بودن کوله پشتی

یکی از مهم ترین مواردی که در هنگام خرید کوله پشتی باید در نظر داشته باشید وزن کوله پشتی می باشد. شما باید درون کوله پشتی وسایل خود را قرار دهید و به وزن کوله پشتی اضافه می شود. شما می خواهید کیف کوله پشتی را ساعت ها حمل کنید و اگر وزن کوله پشتی زیاد باشد بعد از گذشت چند ساعت خسته می شوید. در نظر داشته باشید برای بچه‌ های کمتر از 10 سال، کوله پشتی انتخاب بسیار خوبی است. کوله پشتی های استاندارد که بندشان قابل تنظیم باشد و وزن استانداردی دارند، باعث می‌ شود به راحتی وزن کیف در همه قسمت‌ ها پخش شود و به کمر و گردن شما فشار وارد نشود.

سبک و کم وزن بودن کوله پشتی

امنیت استفاده از کوله پشتی

در صورتی که بخواهید درون کوله پشتی وسایل شکننده مانند لپ تاپ را حمل کنید باید از امنیت و حفاظت کوله پشتی اطمینان داشته باشید. در صورتی که بخواهید از کوله پشتی برای طبیعت گردی استفاده کنید پس باید ضد آب بودن آن را مورد بررسی قرار دهید. زمانی که از امنیت و جنس کوله پشتی اطمینان داشته باشید با خیال راحت می توانید وسایل خود را حمل کنید.

حمل آسان برای مدت زمان طولانی

چون کوله پشتی ها از دو بند شانه نرم و روکش دار ساخته می شوند حمل آن ها آسان تر است. برای توزیع یکنواخت وزن کوله پشتی، بهتر است از هر دو بند همزمان استفاده شود. همچنین برخی از مدل های جدید بندی در قسمت دور شکم هم دارند که وزن کیف را به طور کامل پخش می کند تا شما راحت تر بتوانید آن را حمل کنید. بهتر است بندهای کوله پشتی را طوری تنظیم کنید به کمر شما بچسبد به این ترتیب وزن کمتری را احساس می کنید.

طراحی مناسب و به روز:

در هنگام خرید کوله پشتی به طرح و زیبایی آن هم توجه داشته باشید. برخی از نمونه طرح های کوله پشتی هرگز قدیمی نمی شود و به دلیل کیفیت خوبی که دارند شما می توانید تا مدت ها از آن استفاده نمایید. طرح کوله پشتی را طوری انتخاب کنید که در تاریکی هم قابل مشاهده باشد. به عنوان مثال دارای شب رنگ و طرح های جذاب باشد.

حمل آسان برای مدت زمان طولانی

ویژگی کوله پشتی استاندارد دانش آموزان

بهترین زمان برای خرید کوله پشتی در زمان بازگشایی مدارس است؛ زیرا شما در این بازه زمانی می‌توانید مدل ها و قیمت های متنوع و متفاوتی را در بازار مشاهده نمایید. همیشه به این نکته توجه داشته باشید که یک کوله پشتی استاندارد باید از نظر جنس، اندازه، نوع دوخت مناسب باشد تا دوام و کیفیت قابل قبولی را عرضه نماید. یکی از مهم ترین مواردی که در هنگام خرید لوازم تحریر باید به آن دقت داشته باشید خرید کوله پشتی مدرسه است. کوله پشتی مدرسه باید چند ویژگی مهم داشته باشد تا بتوانید برای چند سال تحصیلی از آن استفاده نمایید.

  • از خرید کوله پشتی و کیف که دوخت آزاد و نامنظمی دارند خودداری کنید.
  • توجه داشته باشید که در لبه های داخلی کوله پشتی از پارچه های مرغوب و با کیفیت استفاده شده باشد.
  • برای امنیت بیشتر بهتر است کوله پشتی با زیپ مخفی را انتخاب کنید.

ویژگی کوله پشتی استاندارد دانش آموزان

در هنگام خرید توجه داشته باشید که بندهای کوله پشتی به درستی بر روی شانه و کمر شما قرار بگیرد. وزن و قد کوله پشتی را متناسب با اندام خود انتخاب کنید تا به کمر و ستون فقرات شما آسیبی وارد نشود.

روش استفاده صحیح از کوله پشتی ها چیست؟

بعد از اینکه کوله پشتی مناسب خود را خریداری نمودید باید روش درست، استفاده از آن را هم بلد باشید. استفاده از کوله پشتی زمانی به نفع شما می باشد که به درستی از آن استفاده نمایید. مزایای کوله پشتی زمانی نمایان می شود که شما شیوه صحیح استفاده از آن را هم بلد باشید. با استفاده ناآگاهانه علاوه بر اینکه برای شما مفید نمی باشد بلکه به ستون فقرات و کمر شما هم آسیب جدی وارد می شود. با در نظر داشتن چند نکته ساده سلامتی را به بدن خود هدیه کنید:

  1. یکی از اشتباهات رایج در زمان استفاده از کوله پشتی یک طرفه انداختن آن ها بر روی شانه می باشد. با این کار شما وزن کوله و محتویات آن را فقط به یک قسمت از بدن خود منتقل نموده و به مرور و با تکرار این عادت نادرست، آسیب های جدی به بدن خود وارد می کنید. پس حتما کوله پشتی را با هر دو بند روی شانه هایتان نگه دارید.
  2. کوله پشتی نباید از کمر شما پایین تر باشد، پس تا می توانید تسمه های بند کوله را به بالا بکشید طوری که کوله به کمر شما بچسبد. با این کار به ستون فقرات شما فشار زیادی وارد نمی شود، ضمن اینکه شانه هایتان را به طرف عقب هل می دهید. تکرار این کار باعث بروز گودی کمر و درد گردن می شود.
  3. به این نکته توجه داشته باشید که بندهای کوله را به یک اندازه تنظیم کنید. اجازه ندهید یکی از بندها بلندتر از آن یکی باشد، در غیر این صورت وزن وارده به بدن شما به صورت نامتوازن تقسیم می شود.
  4. هیچ وقت کوله پشتی را روی شانه خودتان به صورت ناگهانی پرت نکنید. این کار باعث افتادگی شانه شما نیز می شود. اگر کوله شما سنگین است، حتما آن را روی میز یا صندلی بگذارید و به حالت نشسته دست ها را توی بندهای کوله ببرید و آن وقت از جا بلند شوید و کوله را حمل کنید.