10 کاربرد مهم کیسه آب گرم که باید بلد باشید
9 کاربرد کیسه آب گرم که همه باید بلد باشند!

کیسه آب گرم کاربردهای زیادی دارند از جمله کیسه آب گرم برای رحم، کیسه آب گرم برای پریودی، کیسه آبگرم برای رحم سرد، کیسه آب گرم در بارداری و … در این مقاله از هیس بطور کلی به شما می‌گوییم کیسه آب گرم برای چی خوبه و چه مزایایی دارد. کیسه آب گرم یکی تجهیزات مهم و کاربردی است که باید در هر خانه حداقل یک عدد از آن موجود باشد. شاید بپرسید چرا؟ در واقع می‌توان گفت کیسه آب گرم بر هر درد بی درمان دواست! اما در ادامه با من همراه شوید و خط به خط این مقاله را مطالعه کنید تا به شما بگویم فواید کیسه آب گرم چیست و کجاها می‌توان از این وسیله کاربردی استفاده کرد.

فواید کیسه آب گرم چیست؟

از جمله فواید کیسه آب گرم می‌توان به برطرف کردن گرفتگی عضلات اشاره داشت. بهترین و راحت ترین گزینه در هنگام مواجه با دردهای عضلانی استفاده از کیسه‌های آب گرم می‌باشد. حتی می‌تواند خیلی سریع محل درد را تسکین دهد. بنابراین می‌توان آن را یک مسکن قوی غیر خوراکی هم دانست. در زمان گرفتگی عضلات بهترین و راحت ترین روش استفاده از کیسه آب گرم و یا آب سرد می‌باشد. البته در این میان استفاده از کیسه‌های شن گرم نیز توصیه می‌شود. استفاده از کیسه آب گرم به همه افراد توصیه می‌شود و محدودیت سنی ندارد. این تنها یک مورد از خواص کیسه آب گرم برای افراد می‌باشد.

پیشنهاد نویسنده: خرید عمده لوازم تحریر از عمده فروشی فروشگاه اینترنتی هیس بزرگ ترین وارد کننده محصولات فانتزی از کشور چین!

به عنوان مثال بانوان باردار یا خانم‌هایی که در دوران قاعدگی هستند می‌توانند برای تسکین درد عضلانی خود از کیسه آب گرم استفاده کنند. بجای استفاده از داروها و مسکن‌های قوی بهتر است از همین وسیله ساده و کاربردی استفاده نمایید. امروزه متریال ساخت کیسه آب گرم از لاستیک با جنس مرغوب می‌باشد تا بتواند گرمای شدید را درون خود تحمل کند. ضمن اینکه کیسه‌های آب گرم با دارا بودن یک لایه پشمی که روی خود دارند از سوختگی احتمالی در اثر گرمای زیاد جلوگیری می‌کنند و یک گرمای استاندارد به شما می‌رسانند.

9 کاربرد مهم کیسه آب گرم که نمی‌دانستید!

همانطور که در بالا نیز اشاره شد از کیسه آب گرم برای بهبود دردهای عضلانی استفاده می‌شود. اما چگونه؟ در ادامه مهم ترین کاربردهای کیسه آب گرم را به شما می‌گوییم.

1- فواید کیسه آب گرم برای رحم چیست؟

در این قسمت فواید کیسه آب گرم برای رحم را مورد بررسی قرار می‌دهیم. یکی از موارد استفاده از کیسه‌ آب گرم، تسکین درد قاعدگی در افرادی است که قاعدگی دردناک را تجربه می‌کنند. کیسه آب گرم برای پریودی و دردهای قاعدگی بسیار مناسب می‌باشد. در واقع گرمای کیسه‌های آب گرم باعث باز شدن عروق خونی و افزایش جریان خون در فرد می‌شود. نتیجه این امر شگفت انگیز بوده که باعث کاهش درد در فرد استفاده کننده می‌شود. برای این کار تنها کافی است کیسه آبگرم را با آب داغ پر کنید و بر روی محل درد نگه دارید. نتیجه معجزه آسای آن را می‌توانید مشاهده نمایید. در صورتی که از محصول مناسب و باکیفیتی استفاده نمایید پس نگران عوارض کیسه آب گرم در پریودی نباشید. زیرا عوارضی در پی نخواهد داشت. اما اگر از محصولات بی کیفیت استفاده کنید ممکن است درب ظرف باز شود و به شما آسیب وارد شود.

فواید کیسه آب گرم برای رحم چیست؟

2- استفاده از کیسه آب گرم در بارداری

دوران بارداری جزو حساس ترین دوران برای هر شخصی است. بنابراین توصیه می‌کنیم در این دوران هر کاری حتی استفاده از کیسه آب گرم هم با توصیه و نظر پزشک انجام شود. در دوران پریودی برخی از بانوان با مشکل گردش خون مواجه هستند و در برخی موارد حتی احساس ضعف در ناحیه پاهای خود احساس می‌کنند. برای رفع این مشکل با تشخیص پزشک بهتر است از کیسه آب گرم استفاده کنید تا گرمای موجود در کیسه آب گرم سبب گردش خون بهتر در فرد شود.

استفاده از کیسه آب گرم در دوران بارداری

بانوان باردار عزیز به یاد داشته باشید که دمای بدن مادران نباید از یک حدی بالاتر برود زیرا هم برای جنین و هم برای مادر خطرناک می‌شود. به همین دلیل استفاده از وسایل گرمایشی مثل کیسه آب گرم، تشک‌های برقی، سونا و جکوزی و … تنها با نظر پزشک باید استفاده شود. بنابراین برای استفاده از کیسه آب گرم در بارداری حتما نظر پزشک را بپرسید.

3- استفاده از کیسه آب گرم برای بهبود درد معده

بله درست خواندید معده شما هم ممکن است دچار گرفتگی عضلانی شود. برخی مواقع این گرفتگی مقطعی است که با استفاده از کیسه آب گرم خیلی زود بهبودی پیدا می‌کنید. اما در صورتی که تکرار مداوم این مشکل باید حتما به پزشک مراجعه کنید و ضمن آزمایشاتی که انجام می‌دهید مشکل را ریشه یابی کنید.

4- استفاده از کیسه آب گرم برای هضم غذا

جالب است بدانید که شما می‌توانید از کیسه آب گرم برای هضم غذای خود نیز کمک بگیرید. برای این کار کافی است کیسه آب گرم را بر روی معده خود قرار دهید و استراحت کنید. گرما باعث ایجاد گردش خون و در نتیجه بالا بردن روند هضم غذا می‌شود.

استفاده از کیسه آب گرم برای هضم غذا

5- استفاده از کیسه آب گرم برای کاهش استرس

شاید باورش سخت باشد اما خوب است بدانید که با استفاده از کمپرس آب گرم که بر روی شکم خود قرار می‌دهید می‌توانید تا حد زیادی استرس و نگرانی خود را کنترل و کاهش دهید. این روش به خصوص در فصل زمستان گزینه بسیار مناسبی است.

استفاده از کیسه آب گرم برای کاهش استرس

6- کمک به کاهش گردن درد

گردن درد مشکلی که تقریبا همه ما با آن مواجه می‌شویم. گردن درد می‌تواند به دلایل مختلفی مثل بد خوابیدن یا قرار گرفتن گردن در وضعیت نامناسب و … اتفاق بیفتد. در این میان هم کیسه آب گرم به کمک می‌آید و سبب کم شدن درد در ناحیه گردن می‌شود. کمپرس آب گرم با بهبود گردش خون در ناحیه درد موجب کاهش درد و بهبود گردن شما بشود.

7- کاهش درد در ناحیه گوش یا دندان

درد در نواحی همچون گوش یا دندان جزو مواردی است که همه را کلافه می‌کند و راهی به جز مصرف مسکن به ذهن نمی‌رسد. اما بهتر است از مواد شیمیایی کمتر استفاده کنید و برای بهبود در از کیسه آب گرم استفاده کنید. بطور کلی گرما موجب کاهش درد و افزایش گردش خون در فرد می‌شود.

8- کیسه آب گرم راه مبارزه با مشکلات روده بزرگ

درد روده یکی از دردهایی است که تحمل کردنش کار بسیار دشواری است. شاید باورتان نشود اما کیسه آب گرم برای درد روده بزرگ هم بسیار مناسب است. برای این کار تنها کافی است به حالت ریلکس دراز بکشید و کیسه آب گرم را بر روی شکم و در ناحیه درد قرار دهید. گرما به شل شدن ماهیچه‌های روده بزرگ کمک زیادی می‌کند و سبب کاهش چشمگیر درد در شما می‌شود.

کیسه آب گرم راه مبارزه با مشکلات روده بزرگ

9- درد کمر و کیسه آب گرم

خوب است بدانید که گرما درمانی یک درمان کاملا موثر برای کمر درد است. با گرما گردش خون تقویت می‌شود و سپس به مواد مغذی و اکسیژن اجازه می‌دهد تا به مفاصل و ماهیچه‌ها بروند. این امر به ترمیم عضلات آسیب دیده، تسکین و از همه مهمتر بهبود سفتی کمر کمک می‌کند. بنابراین استفاده از کیسه آب گرم با توجه به قابلیت حمل و انعطاف پذیری بالایی که دارند به راحتی بر روی شکم یا کمر قرار خواهند گرفت. از همین رو در هنگام کمر درد استفاده از کیسه آب گرم به شدت توصیه می‌شود.

درد کمر و کیسه آب گرم

4 نوع کیسه آب گرم داریم

کیسه آب گرم در مدل‌های جذاب و زیبای فانتزی در فروشگاه هیس موجود است. هر کدام از مدل‌های کیسه آب گرم دارای ویژگی‌های منحصر به فرد خود هستند. از جمله انواع متداول کیسه آب گرم می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

  1. کیسه آب گرم برقی
  2. کیسه آب گرم شارژی
  3. کیسه آب گرم ترمو پلاستیک
  4. کیسه آب گرم ژله ای

نکات مهم در استفاده از کیسه آب گرم که باید بدانید

در صورتی که می‌خواهید کیسه آب گرم خریداری کنید و نمی‌دانید از میان انواع متنوع کدام گزینه را انتخاب و خریداری کنید. پس این نکات را بخوانید و با توجه به نیاز خود و بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته اید خرید خود را انجام دهید.

  • دقت داشته باشید حتما موقع خرید از نوع مرغوب کیسه آب گرم خریداری نمایید.
  • در هنگام انتقال آب گرم به داخل کیسه دقت کنید که آب داغ را بر روی دستان خود نریزید.
  • بعد از اینکه کیسه آب گرم را پر کردید حتما درب آن را محکم ببندید و قبل از اطمینان از بسته بودن درب کیسه به هیچ عنوان از آن استفاده نکنید.
  • بهتر است برای پیشگیری از عارضه‌های پوستی احتمالی کیسه آب گرم را به طور مستقیم بر روی پوست تان قرار ندهید. برای این کار از یک پارچه نسبتا ضخیم به عنوان واسطه استفاده کنید.
  • در صورتی که می‌خواهید برای فردی میان سال یا کودک از کیسه آب گرم استفاده کنید بهتر است فاصله بین بدن فرد تا کیسه آب گرم را بیشتر کنید. زیرا این افراد پوست‌های حساس تری خواهند داشت.

بهترین حرارت کیسه آب گرم برای هر سن چقدر است؟

کیسه آب گرم برای تمامی سنین قابل استفاده می‌باشد. اما دقت داشته باشید که از درجه آب متناسب با سن و پوست هر شخص استفاده کنید. قطعا آب گرمی که برای کودک 2 ساله استفاده می‌کنید با آبی که برای یک فرد بالغ 20 ساله استفاده می‌کنید متفاوت می‌باشد. در ادامه حرارت متناسب با هر رده سنی را به شما می‌گوییم.

حرارت مناسب برای افراد زیر 2 سال و افراد با پوست حساس

حرارت مناسب برای افراد بالای 2 سال

بطور کلی افرادی که بالای دو سال سن دارند و یا افرادی که به طور کامل بالغ هستند، می‌تواند دمای کیسه آب را تا حدود 60 درجه هم انتخاب و از مزایای بی پایان آن استفاده نمایند. البته باید اشاره کنیم که بازه انتخاب دما برای این افراد، بین 50 تا 70 درجه می‌باشد.

حرارت مناسب برای افراد زیر 2 سال و افراد با پوست حساس

در صورتی که می‌خواهید از کیسه آب گرم برای کودک دلبندتان استفاده کنید و یا فردی هستید که پوست حساسی دارید پس باید از دمای پایین تر آب برای پر کردن کیسه آب گرم استفاده کنید. بهترین دمای آب برای این افراد در بازه 40 تا 50 درجه سانتی گراد می‌باشد. ضمن اینکه باید کیسه آب گرم به طور مستقیم بر روی ناحیه مورد نظر قرار بگیرد. پس برای محافظت بهتر است از یک تکه پارچه یا حوله برای محافظت از پوست استفاده کنید.

اشتراک گذاری